Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Bitcoin może przekroczyć 300 000 $ do grudnia 2021 roku. Twierdzi jeden z managerów wyższego szczebla w Citibank.

Manager wyższego szczebla w amerykańskim banku Citibank napisał raport, w którym przedstawia podobieństwa między rynkiem złota z lat 70. a Bitcoinem.

Całe istnienie Bitcoina charakteryzuje się dużymi wahaniami cen, „dokładnie takimi, które podtrzymują długoterminowy trend” – powiedział Thomas Fitzpatrick, dyrektor zarządzający w Citibank w swoim raporcie przeznaczone wyłącznie dla klientów instytucjonalnych banku.

Raport po raz pierwszy wyciekł do społeczności kryptowalut przez użytkownika Twittera „ClassicMacro” w tweecie w sobotę, zauważając, że Fitzpatrick jest „wielkim fanem księżycowych celów” (ang. Moon targets).

Fitzpatrick wskazał na tygodniowy wykres Bitcoina i wykorzystał analizę techniczną (TA) wcześniejszych wzlotów i upadków, aby określić cel w wysokości 318000 USD do grudnia 2021 r.

„Ten rodzaj analizy technicznej ma niewielką wartość” – skomentował ClassicMacro w swoim tweecie. „Jak dotąd AT (analiza techniczna) nie jest lepsza w wyznaczaniu trendu Bitcoina niż inne metody. Wiemy tylko, że cena prawdopodobnie będzie nadal rosła ”.

Dyrektor Citibank odwołał się do „wykładniczego wzrostu” bitcoina z lat 2010-2011, jako „bardzo przypominającego” rynek złota z 1970 roku. Złot przez 50 lat doświadczało zawężenia przedziału zakresu cenowego pomiędzy 20-35 USD, zanim nastąpiło wybicie po zmianie polityki fiskalnej przez administrację Nixona w 1971 roku.

Według Fitzpatricka oddzielenie złota od walut fiducjarnych, pandemia COVID-19 i chęć banków centralnych do prowadzenia agresywnej polityki luzowania ilościowego mogą doprowadzić do przyszłego gwałtownego wzrostu ceny Bitcoina.

„Czytelnicy to uwielbiają” – skomentował ClassicMacro. „Liczy się to, że klienctom Citi został przedstawiony potencjalny „to the moon” Bitcoina.

Źródło: Coindesk: https://www.coindesk.com/citibank-bitcoin-gold-318k-2021

Leave a Reply

%d bloggers like this: